SW Dart 18 Championships

Restronguet Sailing Club

Results are final

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: = 5, Entries: 26, Scoring system: Appendix A

Rank

Boat Name

Sail

Sailing Club

Helm

Crew

R1

R2

R3

R4

R5

R6

Total

Nett

1st

MAT FINISH

7685

RYYC

Matt Exon

Jakob Exon

1.0

1.0

1.0

(2.0)

1.0

1.0

7.0

5.0

2nd

Fluid

7894

R.Y.Y.C

Joe Franks

Ellis Stonehouse

3.0

(7.0)

2.0

5.0

4.0

4.0

25.0

18.0

3rd

White & Pirate

4684

Netley SC

Tom Parker

Tori Akhurst

(9.0)

2.0

5.0

6.0

2.0

9.0

33.0

24.0

4th

 

7583

N.D.Y.C

Jon Farr

Debs Netley

5.0

4.0

(13.0)

1.0

8.0

7.0

38.0

25.0

5th

Kitten

3790

RSC

Wyl Menmuir

Anthony James

4.0

(11.0)

6.0

4.0

3.0

8.0

36.0

25.0

6th

Top Cat

7959

Netley SC

Mike Jones

Wendy Jones

(13.0)

5.0

7.0

8.0

6.0

2.0

41.0

28.0

7th

Omi

6437

RSC

Dan Teubert

Amy Teubert

8.0

3.0

8.0

(11.0)

10.0

3.0

43.0

32.0

8th

MOWZER 3

7438

RSC

Cedric Wynter

Jane Wynter

(12.0)

6.0

12.0

3.0

5.0

6.0

44.0

32.0

9th

 

7248

Stokes Bay

Andy McQueen

Ceilia Fraser

7.0

(14.0)

4.0

13.0

7.0

5.0

50.0

36.0

10th

Rossi

7310

R.Y.Y.C

Gary Freeman

Harry Stonehouse

6.0

9.0

11.0

12.0

11.0

(13.0)

62.0

49.0

11th

 

7974

Stokes Bay

Paul Chatfield

Jack Elsby-Hartman

(27.0 OCS)

10.0

3.0

10.0

18.0

10.0

78.0

51.0

12th

 

7942

N.D.Y.C

Fraser Manning

Richard Mole

2.0

13.0

9.0

17.0

(19.0)

12.0

72.0

53.0

13th

La Vachette Anglais

7930

Dee SC

Geoff Lloyd

Jenny Lloyd

16.0

8.0

10.0

14.0

9.0

(27.0 RET)

84.0

57.0

14th

Alex Metcalf

1158

RSC

Alex Metcalf

Joanna Walker

14.0

(16.0)

15.0

9.0

12.0

15.0

81.0

65.0

15th

Assad

7968

Parkstone SC

Charlie Hillier

Ben/Claire Hillier

11.0

17.0

(18.0)

7.0

15.0

16.0

84.0

66.0

16th

Widden of Widden

1096

RSC

Peter Stephens

Lynn Stonehouse

10.0

12.0

20.0

(27.0 RET)

13.0

11.0

93.0

66.0

17th

Alexandra Chambers

7256

Mumbles

Colin Jenkins

Chris Osborne

15.0

15.0

14.0

(20.0)

14.0

19.0

97.0

77.0

18th

 

7325

N.D.Y.C

Garry Jennings

Seb Jennings

18.0

(22.0)

19.0

19.0

17.0

14.0

109.0

87.0

19th

Teachers pet

7682

RSC

Adrian Bolton

Sara Dowler

17.0

18.0

17.0

16.0

(21.0)

20.0

109.0

88.0

20th

Dart Vader

6884

Netley SC

Luke Scott

Ian Akhurst

20.0

(21.0)

16.0

18.0

20.0

17.0

112.0

91.0

21st

Gato

1

RSC

Jeremy Stonehouse

Fraser Stonehouse

21.0

20.0

(27.0 DNF)

21.0

22.0

18.0

129.0

102.0

22nd

 

6090

RSC

Ben Amos

Sally Amos

22.0

23.0

23.0

23.0

16.0

(27.0 RET)

134.0

107.0

23rd

Soildartnosc

7523

Netley SC

David Groom

Celina Groom

24.0

19.0

(27.0 DNF)

15.0

24.0

27.0 DNF

136.0

109.0

24th

Rasta

7780

N.D.Y.C

Simon Thompson

Eric Muzzard

19.0

(25.0)

22.0

24.0

23.0

22.0

135.0

110.0

25th

Excellent Adventure

2060

N.D.Y.C

Rudi Lancaster

Simon Roberts

23.0

24.0

21.0

22.0

(25.0)

21.0

136.0

111.0

26th

Mutiny

5977

RSC

Alex Childs

TBC

(27.0 DNS)

27.0 DNS

27.0 DNS

27.0 DNS

26.0

23.0

157.0

130.0

 

 

Sailwave Scoring Software 2.9.7
http://www.sailwave.com/